Şimdi AraWhatsaap

Cam Balkon Su Alıyor

Cam balkon su alır mı ? soruları en çok sorulan ve merak edilen konuların başında yer almaktadır. Bizlerde bu konulara en iyi şekilde değinmek ve kullanıcıları bilgilendirmek adına burada yerimizi almaktayız.

Cam balkon Su Alıyor

Cam balkon kullanıcıları veya cam balkon yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi su alma korkusudur demek pekte yanlış olmaz. Cam balkon yaptırırken kişilerin firmalara sorduğu cam balkon su alır mı ? sorusu yönetildiğinde pek çok firma ne yazık ki doğru bilgiyi vermemektedir. Cam balkon modelinin markası her ne olursa olsun %5 ile % 15 oranında su alır ancak balkon montajı yapılırken su tahliye kanalı yapılmadıysa bu oran terleme ile birlikte büyük bir oranda artacaktır.

Cam balkonlarınızın su alma nedenlerinden bazılarınızı sıralamak gerekirse;

  • Şiddetli rüzgar ile yağan yağışlar balkonlarınızı su almasına sebep olabilir.
  • Cam arasına bırakılan fitillerin plastik olması ve zaman içinde aşınma yaparak sıvı almasına neden olur
  • Montaj sırasında yapılan silikon işleminin zayıf ve yetersiz olması.
  • Zaman içinde silikonların eskimesi ve kendini bırakması
  • Profil kasalarında tahlile giderinin olmaması.
  • Tahliye kanalı olmayan profillerin camlarda terleme yapması ve içeride sıvı biriktirerek yer açması gibi sebepler cam balkonlarınızın su almasına neden olabilir.

Cam Balkonların Su Almaması İçin Yapılması Gerekenler

Cam balkonların su almaması için bir yöntem bulunsa da ne yazık ki %100 çözüme ulaşmış sayılmazsınız. Cam balkon yaptırmadan evvel önceliğiniz uygunluktan ziyade kullanılacak olan malzemenin iyi olması sizlerin yararına olacaktır. Cam balkon sistemleri en ufak hatada bile büyük sorunlar verebiliyor bu yüzden en ufaktan en büyüğe kadar tüm işlemlerin dikkatle ve özenle yapılması gerekir. Cam balkon sistemi yaptırmadan evvelden;

  1. Kullanılacak olan kasa ve profillerin markası
  2. Profillerde su tahliyesinin olup olmadığı
  3. Ara çıtalarda kıl fitilin kullanılıp kullanılmadığı
  4. Ara çıtaların alüminyum olması sizlerin sıkıntılarını büyük ölçüde hafifletecektir.

Sizlerde cam balkon yaptırmadan evvel firmamız ile irtibata geçerek en iyi cam balkon hizmetini en uygun koşullarda sağlamaya hazırız. Zeytin cam balkon firmasına iletişim bölümünden ulaşabilir, bilgi ve rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir