Şimdi AraWhatsaap

Villa Cam Modelleri

Villa cam modelleri sahibi olduğunuz ya da yanından geçerken iç çekerek göz ucuyla bakıp da şöyle bir evim olsa demiş olduğunuz villalar… Bir villaya ilk bakıldığında ilk göze çarpacak olan kısımlar cam yüzeyleridir. Sahip olduğu cam modelleri villalara ekstra düzeye çıkararak son derece lüks bir görünüm katıyor. Ayrıca cam olan bu modellerin villa modern bir görüntünün oluşturulmasının yanında genellikle boydan boya bulunan cam modelleri sayesinde de tüm güneş ışığını içeriye taşıyor.

Villa Cam Modelleri

Gelişen teknoloji sayesinde cam modelleri, normal dışı yalıtımı bulunan evler ile karşılaştırılmış olduğunda çok kolay olarak ısıtılıp soğutulmaktadır. Özellikle de sık olan binaların aralarında bulunan villalar bulunuyorsa güneş ışığını tam olarak içeriye alması ya da güzel bir manzara varsa ve o manzaraya karşı keyif almayı istiyorsanız, boydan boya cam modellerinin tercih edilmesi daha doğru olur.

Cam cephesi bulunan villalarda ilk akla mahremiyet geliyor. Bunun için villa cam modelleri içerisinde koyu renkli camlar tercih ediliyor. Bazıları boydan boya olan camlar için panjur ya da perde tercihinde de bulunabiliyor.
Sade ve zarif bir görünüm isteyenler için boydan boya gölge cam kaplı modeller sık olarak tercih ediliyor.

Ahşap denildiğinde dağ evleri akıllarda küçük dağ evleri yer ediyor. Gelişmiş olan mimarilerde villa cam modelleri içerisinde ahşap malzemenin doğallık ve şıklığına da yer veriyor.

Dış yalıtımları tamamen camdan oluşan villaların tam aksine genelde yalnızca manzara olan tarafa ya da arka bahçe kısımlarında cam modeller kullanılıyor. Villa cam modellerinde kişilerin istek ve zevklerinin doğrultusunda siyah ya da beyaz camlar, çeşitli gölgelik ve yansıtıcı filmler camlarda kullanılıyor.

Villa Cam Balkon Modelleri

Villa cam balkon modelleri hem kullanımları açısından hem de dekorasyon açısından kullanılan çözüm yollarının başında cam balkonlar geliyor. Gelişen mimarinin de sayesinde villaların daha konforlu, kullanışlı ve şık bir alan oluşturulması mümkün. Bu işlem yapılmadan öncesinde mutlaka seçilecek olan firmayı güzel ayarlamanız gereklidir. Son zamanlarda villa cam balkonları kalitesiz ve garantisiz şekilde yapan pek çok iş yeri bulunuyor. Eğer villa cam balkon için anlaşma yaptığınız bir firma ile model seçimi yapmanız gerekecektir. Pek çok villa cam balkon modeli bulunuyor. Bunlar;

Katlanır Villa Cam Balkon Modeli: Villa cam balkon modelleri arasında en çok karşınıza çıkacak ve tercih edilen modeller arasında katlanır villa cam balkon modeli yer alıyor. Gerek dekoratif görüntüsü gerek etkenlere karşı koruyuculuğu gerekse de kolay monte edilme durumu sayesinde ilgi odağı haline gelmiştir.

Sürgülü Villa Cam Balkon Modeli: Estetik olan görüntüsü sayesinde villaların balkonlarından en çok kullanılan cam modelleri arasında sürgülü villa cam balkon modeli yer alıyor. Bu villa cam balkon sistemi oldukça kullanışlı, düşük metrajlı ve büyük olan villa balkonları sayesinde oldukça ideal bir üründür.

Isı Camlı Villa Cam Balkon Modeli: Türkiye de bu villa cam balkon modelinin kullanımı yeni yeni artıyor. Bu villa cam balkon modelinin en önemli olan özelliği ise balkona yalıtım sağlıyor olmasıdır. Ayrıca yüksek koruma sağlaması sayesinde de uzun yıllar rahat şekilde kullanılıyor.

Villa Cam Balkon

Nerede yaşıyorsanız yaşayın balkon herkes için vazgeçilmez olan bir nokta. Eğer cam balkon yaptırmak isteniyorsa anlaşılacak olan firmanın güvenliğinden de emin olunması gereklidir. Firmanın sağlamış olduğu kalite, fiyat, memnuniyet ve tecrübenin sizi tatmin etmesi de oldukça önemlidir. Villa cam balkonun iyi bir sonuç vermesi açısından;

  • Yapılan sistem üzerinde su tahliye kanalları yer almalıdır,
  • Villa cam balkon sisteminde tekerlek milleri ve rulmanların malzemesi çelik olmalıdır,
  • Camlar temperlenmiş olmalıdır,
  • Üretim ve montaj işlemleri uzman ekipler tarafınca gerçekleştirilmelidir,
  • Villa cam balkon yaptırırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Bu noktalar;
  • Uygulama gerçekleşecek olan alanların konum ve ölçüleri
  • Yaptıracak olan kişilerin istekleri doğrultusunda katlama ya da sürme tercih edecekleri
  • Kullanılacak olan camların tek ya da çift cam olup olmayacağı belirlenmelidir.

Eğer güvenlik konusunda problem olmayacak bir yerdeyseniz bunun için de temper ya da sürme cam seçenekleri bulunuyor. Sahip olduğu alüminyum raylar sayesinde hareket kısıtlamaları olmayan balkonların kullanımları oldukça rahat oluyor. Normal olan balkonları açısından bakıldığında kullanım olarak da her türlü köşeye erişilebiliyor. Hava şartlarından etkilenmemiş olduğundan da alan kısıtlaması da oluşturmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir